Menu Zamknij

Ultramaraton Magurski już w najbliższą sobotę. Marcin Niżnik, Arkadiusz Michalski oraz Dariusz Frydrych z Nowy Styl Group Running Team czują się do niego dobrze przygotowani. W końcu to nie pierwsze zawody w tym sezonie. – Do tej pory najbardziej wymagający był Bieg Rzeźnika rozgrywany w Bieszczadach na początku czerwca. Prawie 80 km, suma przewyższeń  6300 metrów – to było prawdziwe wyzwanie – wspomina Marcin, który pokonał tę trasę wspólnie z Arkiem. Członkowie Nowy Styl Group Running Team dobrą formę utrzymują dzięki regularnym treningom. Kilka razy w tygodniu biegają od 7 do 15 km, natomiast w weekend nawet 40. Ultramaraton Magurski jest dla nich szczególnym wydarzeniem. – Trasa przebiega w pobliżu mojego domu. Wiele razy trenowałem w Beskidzie Niskim i znam walory Magurskiego Parku Narodowego – urocze kapliczki, łemkowskie chaty czy drewniane kościółki – opowiada Arek. W ubiegły weekend razem z Marcinem wybrał się na trening, żeby przebiec najtrudniejszy odcinek trasy. W ramach przerwy weszli na wieżę widokową na górze Baranie i podziwiali piękną okolicę. – Bieganiu po parku towarzyszy niesamowita atmosfera, bo tutejsze szlaki są niemal zupełnie puste. Stwierdziliśmy z Arkiem, że prędzej spotkamy tu wilka lub niedźwiedzia niż człowieka – żartuje Marcin.

Reprezentanci Nowy Styl Group Running Team wstępnie wybrali trasę o długości 42 km, jednak nie wykluczają, że zmierzą się z dystansem 81 km. Marcin liczy na przyzwoity wynik, bo lubi wysiłek i rywalizację. Arek nie dba o dobry czas. Biega, bo lubi być w ciągłym ruchu. – Niektórzy myślą, że wstawanie na zawody o 3–4 w nocy i pokonywanie długich dystansów jest niezwykle męczące. Tymczasem mnie dostarcza to dużej dawki pozytywnej energii – puentuje.

Nowy Styl Group Running Team to najaktywniejsza sekcja Klubu Sportowca działającego w Grupie Nowy Styl. Pracownicy firmy – zarówno Polacy, jak i zatrudnieni w spółkach zagranicznych, reprezentują ją na imprezach biegowych w całej Europie. Tylko w 2015 roku byli obecni m.in. na Sportisimo Prague Half Marathon,  NN Marathon Rotterdam, Marathon de Bordeaux Métropole, Metro Group Marathon w Düsseldorfie, Biegu Rzeźnika w Bieszczadach, Półmaratonie Jurajskim i niepołomickiej Pogoni za żubrem. Ponadto w Klubie istnieją grupy rowerowa (NSG Running Team) i piłkarska (NSG Football Team), aktywne głównie w rywalizacjach sportowych na Podkarpaciu. Sportowcy amatorzy angażują się w sport nie tylko dla własnej satysfakcji. Współorganizują także wydarzenia dla lokalnej społeczności i akcje, takie jak Nocny Charytatywny Maraton Pływacki w Krośnie.

Wsparcie Magurskiego Ultramaratonu to kontynuacja współpracy, którą Grupa Nowy Styl od 2012 r. prowadzi z Magurskim Parkiem Narodowym. 5% kwoty ze sprzedaży każdego krzesła z linii Sedia Natura firma przeznacza na działalność parku. Jako partner ultramaratonu Grupa Nowy Styl zadba o zdrowie laureatów w trakcie ich pracy – zwycięzcom w każdej kategorii ufunduje ergonomiczne krzesło z linii 4ME.

magurski ultramaraton nsg portal1