Menu Zamknij

Działamy prężnie by wyrobić się na sierpień. Jak wiadomo wirus nie rozpieszcza ale staramy się dostosować do wszystkich procedur. Już wiemy, że pewne zmiany będą niezbędne ale wszystko wskazuje na to, że imprezę uda się przeprowadzić i będą to prawdziwe zawody 🙂 Co więcej, nasza koncepcja spotkała się z aprobatą jasielskiego Sanepidu więc chyba idziemy w dobrym kierunku.

Poniżej podajemy Wam punktów, które się zmienią czy też dojdą jako nowe. Jest to stan na dzień dzisiejszy. Co przyniosą kolejne tygodnie to czas pokaże… Na pewno pojawi się dużo pytań z Waszej strony. Postaramy się na wszystkie odpowiedzieć 🙂

– Impreza odbędzie się bez udziału publiczności 🙁

– Na teren biura zawodów oraz strefy startu/mety (teren Zespołu Szkół w Krempnej obejmujący boiska, halę sportową i budynek szkolny) wpuszczana będzie wyłącznie pracująca przy biegu obsługa oraz zawodnicy za okazaniem dowodu osobistego.

– Wszystkie osoby będą miały obowiązek przebywać na terenie biura zawodów w maseczkach ochronnych.

– Na terenie biura zawodów będą dostępne środki do dezynfekcji rąk.

– Obsługa biegu w sytuacjach bezpośredniego kontaktu z zawodnikami będzie pracowała w rękawiczkach i maskach ochronnych.

– Utrzymujemy noclegi na terenie Szkoły ale każde miejsce będzie oddzielnie wytyczone.

– W biurze zawodów stanowiska zostaną rozmieszczone w odpowiedniej odległości oraz zostaną wyznaczone strefy dla zawodników oczekujących do poszczególnych stanowisk, tak aby zostały spełnione wymogi reżimu sanitarnego

– Odprawa zawodników przed biegiem będzie miała formę odprawy video (rezygnujemy z odprawy tradycyjnej w sali Magurskiego Parku Narodowego).

– W piątek 14 sierpnia 2020 roku na dystansie 22km planujemy przeprowadzić dwa biegi (po 150 zawodników). Pierwszy ze startem o godzinie 15:30 pod roboczą nazwą MaguRun dla Ścigających, oraz drugi o godzinie 16:00 pod roboczą nazwą MaguRun dla Zwiedzających (wyniki łączne dla dwóch biegów). Kwestie podziału zawodników (kto w której grupie) będziemy doprecyzowywać w późniejszym terminie).

– W sobotę 15 sierpnia 2020 roku przewidujemy dwa biegi (po 150 zawodników) na dystansach 65 km i 100+ km. Pierwszy, bieg na 100+ km, wystartuje o godzinie 05:00 a drugi na 65+ km wystartuje o godzinie 05:30 (wybór na punkcie nad Ożenną pozostaje bez zmian) a wyniki będą łączne da dwóch biegów.

– Zawodnicy biegów będą nie będą mieli ze sobą kontaktu na starcie. Zawodnicy z drugiego biegu będą mogli pojawić się na starcie najwcześniej po 20 minutach od opuszczenia startu przez ostatniego zawodnika z biegu pierwszego.

– W strefie startu i mety każdy zobowiązany będzie do noszenia maseczki lub chusty. Po starcie zawodnik będzie mógł zdjąć maseczkę/chustę po wbiegnięciu na pieszy szlak zielony za miejscowością Krempna około 700 metrów od startu kiedy stawka się rozciągnie.

– Na punktach żywieniowych wyznaczonych na trasie obsługa będzie pracowała z zachowaniem procedur ochronnych (maski, rękawiczki i dystans) a pożywienie będzie wydawane każdemu zawodnikowi w oddzielnym naczyniu/opakowaniu.

– Na punktach żywieniowych zostaną wytyczone strefy do konsumpcji przy czym każda z nich będzie zachowywała dystans 2 metrów od kolejnej.

– Po przekroczeniu linii mety zawodnicy będą kierowani do strefy odpoczynku (będą to wydzielone strefy z zachowaniem reżimu sanitarnego), przy czym po konsumpcji posiłku regeneracyjnego będą musieli opuścić teren zawodów lub przejść do dalszej strefy odpoczynku, tak by w jednym momencie nie przebywało na terenie mety więcej niż 100 zawodników oraz maksymalnie 20 osób obsługi. Liczba zawodników na mecie będzie kontrolowana poprzez wyznaczoną osobę z obsługi biegu.

DSC 0222