Krótki przewodnik po regionie beskid niskie
Beskid Niski to wciąż dość mało turystyczny i nieokryty region Polski. Zachęcamy Was do poznania nieco bliżej tej częśco kraju.Gdzie zjeść – polecane restauracje
Jeżeli złapie Was głód i nie będzie to w czasie trwania zawodów (gdzie będzie dostępna spora oferta gastronomiczna) to możecie skorzystać z dosyć ograniczonej ale jednak istniejącej oferty w okolicznych miejscowościach. Polecamy na pewno wypad do Smażalni Pstrąga w Świątkowej Wielkiej. Znajduje się ona na końcu wsi 8 km od Krempnej i 10 min jazdy samochodem. http://agromagura.pl/restauracja Oprócz tego możecie skorzystać z usług baru przy zalewie w Krempnej oraz jeżeli chcecie się wybrać kawałek dalej z restauracji przy wyciągu w Chyrowej.Co zwiedzać
Okolice Krempnej oferują bardzo dużo ciekawych miejsc do zwiedzania. Poza oczywistymi szlakami górskimi i punktami widokowymi w najbliższej okolicy jest wiele zabytków architektury drewnianej, pozostałości po wsiach łemkowskich, malownicze miasteczka czy chociażby muzeum Magurskiego Parku Narodowego. Poniżej wymieniamy kilka atrakcji rejonu.
Winnice Beskidu Niskiego – W pobliżu trasy Ultramaratonu Magurskiego znajdują się liczne winnice należące co Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy. Oferują one zwiedzanie winnic i degustacje a poza tym są pięknie położone 🙂 Poniżej znajdziecie listę winnic wartych odwiedzenia! Ich przedstawiciele będą także obecni u nas na zawodach 🙂
Winnica Vanellus – http://www.winnicavanellus.pl/ Gdzie na hasło Ultramaraton Magurski można będzie zwiedzić winnicę i skosztować jednego z lokalnych win.
Drewniane kościoły i cerkwie – Liczne kościoły i cerkwie rozsiane są po całej okolicy. Polecamy szczególnie te w Krempnej, Kotani, Świątkowej, Polanach, Chyrowej, Olchowcu czy Grabie.



Nieznajowa – pozostałość po wsi łemkowskiej wysiedlonej podczas Akcji Wisła. Wzdłuż drogi liczne kamienne krzyże i kapliczki a także symboliczne drzwi do chaty łemkowskiej. Na końcu wsi kamienny cmentarz.
Bardejov – słowackie miasteczko z XIII wieku wpisane na listę UNESCO a położone tylko 40 km od Krempnej. Piękny i wart odwiedzenia rynek i zabytkowe kamieniczki.
Zabytkowe cmentarze z I Wojny Światowej – na terenie całego Beskidu Niskiego rozsiane są liczne cmentarze wojenne, które powstały przede wszystkim po Bitwie pod Gorlicami, która miała miejsce w maju 1915 roku. Cmentarze te znajdują się m.in. w Krempnej, Grabie czy Ożennej.