Modyfikacja przebiegu trasy MaguRuna

Przez ostatnie tygodnie zastanawialiśmy się jeszcze nad trasami. O ile do dwóch odwróconych dystansów ultra nie mieliśmy już zastrzeżeń to myśleliśmy jak zmniejszyć klepanie po asfalcie na MaguRunie. Trochę to trwało a potem doszły jeszcze oficjalne procedury ale mamy to Modyfikujemy trasę MaguRuna!!!

Prezentujemy Wam wstępną mapę po zmianach i co najważniejsze zgodzie z MPN. Podstawowa zmiana polega na tym że trasa będzie miała ok 1,5km więcej (w sumie 22km) ale ponad 2km mniej asfaltu a do tego dorzucamy prawie 150 m dodatkowego przewyższenia i kilka nowych, pięknych widoków na trasie

Początek będzie tym razem nie asfaltowy w kierunku Kotani a dokładnie taki jak na dystansie Ultra czyli od razu do góry na Kamień. Pięknie opisał ten odcinek Rafał Bielawa w Kingrunner ULTRA „Pod górkę krok krótki, sprężysty, biegacze obserwują się bacznie, wypatrując tego kto pierwszy przejdzie do marszu. Nikt jednak nie chce być tym, który zaczyna, więc świst staje się nie do wytrzymania, ścieżka mokra od potu”

Potem już z górki, popędzicie w kierunku Przełęczy Hałbowskiej by następnie żółtym szlakiem zbiec do Kotani. Tam będzie się rozpościerał piękny widok na dolinę a do tego w końcu będziecie mogli z bliska zobaczyć cerkiew, którą dotychczas tylko omiataliście wzrokiem biegnąc przez miejscowość.

Krótki podbieg asfaltem do odbicia gdzie po podbiegu przez łąki wpadniecie w lasy prowadzące na Przełęcz pod Ostryszem. Tam po napojeniu i najedzeniu biegnąc przez Kolanin wracacie na Przełęcz Hałbowską skąd żółtym szlakiem (a nie jak dotychczas przez Kamień) zbiegacie do mety w Krempnej.