Menu Zamknij

Poznajmy się

Ultramaraton Magurski to bieg górski, będący corocznym wydarzeniem biegowowym, które zyskało spore grono stałych bywalców. Nasz bieg organizujemy zarówno dla doświadczonych zawodników jak i tych, którzy w biegach górskich stawiają dopiero pierwsze kroki.

1
(a nawet ponad) km wszystkich tras

4 wyjątkowe trasy: MaguRun 22 km i trzy dystanse Ultra – Maguraton 45+ km, Ultra 65 km oraz Ultra 105+ km

1
uczetników wszystkich edycji

Gościmy wielu zawodników (zarówno z Polski jak i zagranicy), ale charakteryzuje nas zachowanie kameralnego i rodzinnego charakteru imprezy 

1 %
satysfakcji naszych zawódników

Świetne oceny biegu mówią same za siebie – 5* na FB, wysokie oceny w serwisach dla biegaczy

Nasza historia

Idea biegu górskiego Ultramaraton Magurski zrodziła się z pasji do biegania oraz miłości do górskich pejzaży i przyrody Beskidu Niskiego.

Pasmo Beskidu Niskiego znajdujące się na uboczu głównych szlaków turystycznych oferuje wiele atrakcji często zapomnianych i tajemniczych. Łemkowskie chaty, piękne drewniane kościoły i cerkwie, dzikie sady w nieistniejących wsiach a obok ukryte w trawach i lasach przedwojenne cmentarze. To wszystko otoczone piękną przyrodą, która na każdym kroku pokazuje, że nie bez powodu znaczne obszary masywów górskich objęte zostały ochroną Parku Narodowego. Krajobrazy te, przez wielu ludzi w Polsce jeszcze nie odkryte stanowią także świetne tereny do górskich biegów i wycieczek.

 

Ultramaraton Magurski to bieg górski organizowany w Beskidzie Niskim – wciąż nieodkrytej części Polski, gdzie zanikający zasięg sieci komórkowej, tablice ostrzegające przed wilkami i niedźwiedziami czy poranne mgły w dolinach dodają okolicy nutkę tajemniczości. Trasy biegu górskiego prowadzą dzikimi terenami Magurskiego Parku Narodowego, wśród potoków, pagórków, pozostałości łemkowskich cerkwi, niekiedy przecinając granicę ze Słowacją. Ci, którzy nas odwiedzają, doceniają nie tylko wyjątkową przyjacielską atmosferę i  wysoką jakość imprezy sportowej, ale także możliwość obcowania z przyrodą i lokalny charakter wydarzenia, pozwalający całkowicie odciąć się od codzienności.

Nasz bieg górski wyróżnia się dzięki

  • Najwyższymi ocenami i pozytywnymi opiniami, które zbieramy za organizację i wyjątkowy klimat imprezy. Nasi zawodnicy szybko stają się stałymi bywalcami Magurskiego, dzięki czemu tworzymy wciąż powiększającą się biegową rodzinę.
  • Wysokimi pozycjami w rankingach biegów górskich, gdzie mimo swojego kameralnego charakteru konkurujemy ze zdecydowanie większymi imprezami sportowymi i wypadamy bardzo dobrze.
  • Elitarnością zawodów – stawiamy na jakość i  rodzinną atmosferę. Nasz bieg górski organizowany jest w dużej części na terenie Magurskiego Parku Narodowego, obowiązują nas limity osób, które mogą danego dnia odwiedzić park (500 zawodników dzienne), więc nie musicie obawiać się tłumów.
  • Ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy – regularnie wyczerpujemy limit miejsc startowych, dlatego nie ma co czekać i najlepiej zapisać się już dziś! 
  • Solidnością i profesjonalizmem organizatorów  – przygotowania do biegu rozpoczynamy 11 miesięcy przed kolejną edycją, a wśród naszych wolontariuszy są topowi polscy biegacze, co świadczy o wysokiej jakości naszej imprezy.
  • Międzynarodowa stawka biegaczy –  spotkacie u nas zawodników z różnych krajów, takich jak Węgry, Litwa, Słowenia, Słowacja, Włochy, Bośna i Hercegowina, Niemcy, Rumunia i inni.
UTMB 2020 200x200 1
member 227X200

Opinie o biegu

Zastanawiasz się, czy warto pojawić się na naszym biegu górskim? Sprawdź, co o nas mówią.

Kapitalnie zorganizowana impreza, bardzo dobrze oznakowana trasa, świetne punkty a wolontariusze sztos! Polecam! to mówiłem ja 🙂

Przemysław

Zawodnik V edycji Ultramaratonu Magurskiego (2019)

Piękna, biegowa trasa z super potokami do ogarnięcia 🙂 Organizacja na punktach odżywczych i mecie pierwsza klasa. Każdemu warta polecenia impreza

Grześ

Zawodnik V edycji Ultramaratonu Magurskiego (2019)

Przygotowanie, obsługa, wolontariusze,super.Punkty żywieniowe zaopatrzone świetnie. Piątka z plusem za oznakowanie trasy. Jestem pod wrażeniem bo tam były metry tasiemek. Super.

Agata

Zawodniczka III edycji Ultramaratonu Magurskiego (2017)

Piękna trasa, superowa atmosfera, najlepsza kurtyna wodna przed metą i nawet makaron bezglutenowy - wielkie dzięki

Paulina

Zawodniczka IV edycji Ultramaratonu Magurskiego (2018)

Super przygotowana impreza, nie tylko biegi, ale całe zaplecze. Każdy z mojej Dużej rodziny, znalazł coś dla siebie. Brawo, że pomyśleliście o osobach towarzyszących. Atmosfera super, a nagrody wyjątkowe, dużo lepsze niż wszech obecne gadżety oraz promujące lokalnych wytwórców. Miło, że organizator tak starannie to wszystko przygotował, biegacz poczuł się doceniony. Dzięki bardzo i czekam na start zapisów na przyszły rok.
Krystyna

Zawodniczka IV edycji Ultramaratonu Magurskiego (2018)

Partnerzy biegu
Partnerzy medialni
Biegi partnerskie